KOLEKCIE A INÉ MANDALY

všetky diela obsahujú certifikát originality 

kolekcia: PREMENY ŽIVOTA

Tvorba séria štyroch mandál JAR - LETO - JESEŇ - ZIMA bola pre mňa krásna skúsenosť. Hrala som sa s vlastnou fantáziou a symbolikou prírody, počúvala som, čo mi našepkáva intuícia, ale poslúchla som aj hlas logiky cez numerológiu a magickú postupnosť čísiel 3-6-9, čo je „Teslov kód“.  Samotný Nikola Tesla o ňom povedal toto: „Ak ste spoznali veľkoleposť čísel 3, 6 a 9, mali by ste mať kľúč k vesmíru.“ Táto postupnosť je dodržaná v každom obraze.

Obrazy som maľovala obklopená krásnou prírodou - v lese pod Štrbským plesom. Do každého obrazu som vložila symboliku živej prírody. Do jarnej mandaly som zakomponovala tohtoročné lisované snežienky, letnú zdobia už dávnejšie vylisované štvorlístky, ktoré som mala odložené na chvíľu, keď ich budem chcieť niekomu venovať. V jadre jesennej mandaly je sušené jesenné lístie a vetvička s vysušenými plodmi jarabiny vtáčej a v zimnej sú suché vetvičky brezy, na ktorých sa udržali brezové jahňady.

Kolekcia bola tvorená pre krásnu dušu, ktorá povedala: "Janka, tvoja tvorba ma priviedla k môjmu sakrálnemu portálu do iných paralelných svetov a metalické farby boli ako častice zlata vo vedomí. Ako keď padá zlatý dážď." ~ paulina bajciová

Bolo mi cťou ❤︎

kolekcia: RYTMUS ŽIVOTA

Stvárniť všetky elementy, ktoré tvoria náš svet do mandál, bola pre mňa umelecká výzva. 

Pre všetky mandaly tejto kolekcie som zvolila základný motív, ktorý obrazy vzájomne spája a celé dielo je tak v jednote a vyžaruje obrovskú silu. Týmto spojovacím prvkom je Pravý kvet života - LOTOS VEČNÉHO ŽIVOTA. V lotose je neuveriteľne silná symbolika a dôležitý odkaz pre túto transformačnú dobu. LOTOS je „kľúč“ novej doby. Sú v ňom zakódované princípy harmonického vesmíru. Vyjadruje seba-nabíjací spôsob existencie a tvorenia, kedy nečerpáme životnú energiu z iných, ale sami zo seba v dokonalom napojení na Stvoriteľa. Búra sa staré paradigma a tvoríme nový svet. LOTOS podáva ruku a bezpečne pomáha prejsť týmto prerodom. V tejto sérii 5-tich obrazov je táto sila navyše spojená s energiami všetkých živlov nášho sveta - čo znásobuje ich účinok. Aká sila teda z nich sála!

Element ZEM zobrazuje pevný základ života, ukotvenie v svojej pravde, stabilitu a istotu a krásu viditeľného sveta. Uvedomenie si samého seba JA SOM.

VODA symbolizuje prameň života. Môžeme cez ňu precítiť hlbočinu emócií a blahodarný tok - prúd života, ktorý obmýva a obnovuje. Živel voda zvedomuje prítomnosť JA CÍTIM.

OHEŇ je iskrou života, ktorá vzplanie do ohňa vášne a odvahy. Predstavuje životnú silu, ktorá nás poháňa vpred a JA KONÁM.

Element VZDUCH je dych života. Je to éterická entita, v ktorej nachádzame inšpiráciu a slobodu. Cez čistú myseľ a ľahkosť duše JA MILUJEM.

Korunkou všetkého je obraz ŽIVÝ ČLOVEK, na ktorom tak veľmi záleží. V živom človeku sa spájajú všetky živle, ktoré zveľaďujú jeho prirodzenú tvorivosť a život sám. A kruh sa uzatvára JA SOM.

 

S úctou tvorené a nesmierne obohacujúce ❤︎

kolekcia: PRÚD ŽIVOTA

Vytvoriť sériu 5+1 mandál mi akoby pošepli anjeli - zrejme chceli, aby som sa dotkla všetkých energií, ktoré tvoria život na našej Zemi. Postupovala som podľa múdreho učenia feng shui, ktoré krásne vysvetľuje súvzťažnosti medzi týmito silami. Vedela som, že šiesta mandala bude spojením týchto energií, a že bude výnimočne silná, ochranná a láskavá.

MANDALA “DREVO” Predstavuje detskú prirodzenosť a radosť zo života, čistotu v očakávaní a bezstarostnú hravú náladu. Je to energia mladosti, nezrelosti, rozpuku a rozkvetu. Drevo je sila jari, energia  slnečného rána, kedy sa otvárajú nové možnosti. Z energie dreva môžme čerpať inšpiráciu, húževnatosť a kreativitu v akomkoľvek ponímaní. Je to najsilnejšia jangová energia, nezadržateľná expanzia. Túto silu stvárňujeme všetkými odtieňmi zelenej, ale     aj pestrofarebnou paletou drobných farebných prvkov - jednoducho hrou farieb.

MANDALA “OHEŇ” je smiech a vášeň, skrýva v sebe aktivitu, zavŕšenie a dosahovanie rozvoja a zrelosti. Je to energia poludnia, je to leto v najväčšej sile, s nábojom tepla a žiaru. Oheň stvárňujeme pomocou všetkých farieb, ktoré môžeme v ohni postrehnúť, najmä červenou. Oheň je dynamika a predstavuje najvyšší bod jangovej energie. Tak sa cíti človek v plnom rozlete - v dospelosti. Plný sily, tvorivosti a energie pre dosahovanie životných mét.

MANDALA “ZEM” je elegantná mandala a je stelesnením pokoja, harmónie, istoty a uzemnenia. Vyžaruje stabilitu a uvedomenie. V prírode ju cítime v čase tzv. “babieho leta”, kedy sa ovzduším nesie hojnosť, plodnosť a zároveň prichádza posolstvo premeny. Človek v najlepších rokoch sa nachádza v zemitých energiách. Vo výtvarnom umení ju stvárňujeme pomocou všetkých odtieňov zeme a tvarmi štvorca, súmernosťou s rovnými líniami.

MANDALA “KOV” - precíznosť, serióznosť, dokonalosť, zrelosť a hra detailov, z ktorých vzniká krása    a dokonalosť celku. Kov je tvrdý a krehký zároveň a prináša odkaz disciplinovanosti a dôležitosti komunikácie. Môže sa zdať prísny až strohý, ale v hĺbke je citlivý až dojímavý. Jeseň vonia energiou kovu a v živote človeka predstavuje obdobie vyššieho veku, kedy už pomaly ubúda životný elán. Kov zobrazujeme tvarmi gule, či kruhu, ktorý hrá všetkými metalickými farbami.

MANDALA “VODA” - vodička je plynutie, cieľavedomosť a vytrvalosť. Jemné kvapky vody vedia svojou neúprosnou vytrvalosťou prehĺbiť aj tvrdý betón a prúd tečúcej vody si tvorí koryto rieky vlastným smerom. Energia vody podporuje dobré chápanie informácií, hojnosť, bohatstvo a kariéru. Je to posledné štádium toku energie v životnom cykle. Predstavuje múdrosť, opatrnosť, premyslené jednanie. Vo vzťahu k ročným obdobiam kraľuje energia vody v zime. Umelecké zobrazenie vody je v nepravidelných tvaroch všetkých odtieňov modrej až čiernej farby.

OSOBNÁ MANDALA “RUKA 5-tich SFÉR” je dovŕšením tejto kolekcie. Je to 6-ty obraz, ktorý obsahuje všetky základné hodnoty vyššie popísaných 5-tich energií. Je to otlačok mojej ľavej ruky - aby energia lásky prúdiaca zo srdiečka, mala čo najkrajšiu cestu. V tomto obraze je sila, ochrana, ukotvenie, hojnosť a neha v jednom. Je to energetická fraktálna kresba, ktorá pôsobí ako osobný štít.

Tvorené s Láskou a veľkou Pokorou ❤︎

kolekcia: POMOC ANJELOV

Motív anjelských rúk mi vkĺzol do života a ja som pocítila silnú túžbu namaľovať tento obraz. Celý proces tvorby bol jedno veľké anjelské pohladenie. Jednotlivé vrstvy mandaly - LOTOSA živého kveta sú zdobené vysokofrekvenčnou zlatou farbou a krásnymi vzormi. Farebný podklad tvorí láskyplná ružová a tajuplná modro-fialová. Vyžarovanie mandaly je dynamické a zároveň jemné, nenásilné.  Proces tvorenie týchto obrazov bol prekrásny. Tvorili sa ľahučko, krok za krokom ku mne prichádzali podnety, postupy a nápady.

Vedené anjelskou príromnosťou ❤︎

kolekcia: SLNKO & MESIAC

Dve sestry - dve mandaly majú úplne totožné zdobenie, rovnaké vzory, rovnaky princíp a pri tom je každá iná. Sú to LOTOSY večného života, je v nich znázornený mužsko-ženský princíp, svetlo, ochrana, podpora, pochopenie, Láska

Plné Lásky ❤︎

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

⭐️ MANDALY SÚ NA PREDAJ ⭐️

plátno: 80x80 cm / acryl, suchý pastel, doplnky

autor: © j-s

HĽADÁTE HODNOTNÝ ZMYSLUPLNÝ DAR ?

Darujte kolekciu tématických obrazov.

MANDALOVÉ KOLEKCIE

sú prúdom energie a poslami danej témy. Motívy obrazov sa prelínajú a vyžarovanie sa navzájom umocňuje.

Pri zadávaní objednávky je potrebná dôkladná konzultácie, kedy prispejem aj praktickými radami pre umiestnenie v priestore. Treba mať na zreteli viacero faktorov, ktoré ovplyvnia veľkosť obrazov, ich počet, či farebnosť.

❤︎ ❤︎ ❤︎

Maľovanie kolekcií obrazov ako uceleného umeleckého diela si vyžaduje dôveru a uznanie. Úprimne si želám, aby ste vnímali, ako veľmi si to vážim. 

Súčasťou takéhoto krásneho daru je osobný sprevodný list autorky, objasnenie procesu tvorby, opis vzájomných interakcií, podľa zadanie objednávky aj odporúčania pre zharmonizovanie
a nápravu prípadných disharmónií v priestore.

Hotové diela obsahujú certifikát originality.