UMELECKÁ FRAKTÁLNA KRESBA

 • ČO JE TO FRAKTÁLNA KRESBA?
  Fraktálna kresba je terapia umením. Kreslenie fraktálov je liečivé, pôsobí na sebavedomie človeka, pôsobí pozitívne pri socializácii a komunikácii, prináša rovnováhu do života. Odhaľuje informácie skryté v hlbinách nášho podvedomia, učí nás objavovať svoje životné ciele a dostáva nás na novú úroveň svojho vývoja.
 • ČO JE TO UMELECKÁ FRAKTÁLNA KRESBA?
  Vnútorné vyjadrenie sa cez fraktály. Existujú rôzne typy umeleckých fraktálov aj rôzne výtvarné techniky tvorby umeleckých fraktálnych diel. Pre tvorbu umeleckých fraktálov je dobré mať základné znalosti o fraktálnej technike, skúsenosti s prácou s fraktálmi, ovládať múdrosť farieb a pochopiť transformáciu, ktorú fraktály spôsobujú. Preto odporúčam pred umeleckými fraktálmi absolvovanie korekčných kresieb - minimálne intuitívneho cyklu.
 • AKÉ OBRÁZKY MÔŽU VZNIKNÚŤ?
  Výber druhu umeleckých fraktálov si dohodneme na konzultácii. Obrázky môžu byť úplne jednoduché - intuitívne, ale aj s hlbším zmyslom, s vkladaním zámerov a pod. V každom prípade každá fraktálna kresba v sebe nesie isté posolstvo predovšetkým pre jeho tvorcu.

video - upútavka:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

❖ SPOZNAJ ❖

umeleckú fraktálnu kresbu

 • Pre koho je kreslenie vhodné?
  Pre každého, kto chce spoznať princípy umeleckých fraktálov, ale aj pre toho, kto rád kreslí a chce sa touto formou realizovať. Zapojiť sa môžu aj úplní začiatočníci a ľudia, ktorí dávno nedržali pastelky v rukách a nemajú žiadne skúsenosti s umeleckým kreslením. Fraktály jednoducho môže tvoriť každý, kto udrží pastelku v ruke, vítané sú aj deti.
 • Čím ťa kresba obohatí?
  Pravdepodobne zažiješ "woow" efekt s prekvapením - "Toto som skutočne vytvorila ja?". Zažiješ radosť z tvorby, zrelaxovanie, sebanaplnenie.

Ako maľovanie prebieha ?

 • Ako sa stretávame?
  Konzultácie prebiehajú on-line na ZOOMe, ale je možné aj osobne stretnutie v mojom ateliéri v Liptovskom Mikuláši.
 • Čo si treba pripraviť?
  Na tvorbu budeš potrebovať výkresy formátu A4, čiernu fixu s tenkým hrotom, pastelky (min. 12 odtieňovú sadu), gélové perá (aspoň 6 základných farieb), časovač/stopky (stačí aplikácia v mobile).
 • Aký dlhý je tento proces?
  Dĺžka konzultácie je individuálna. V každom prípade sa nerozlúčime skôr, kým nebudeš mať všetky potrebné informácie a istotu, aby si si vedela domaľovať obrázok aj sama.

CENA KONZULTÁCIE umeleckého fraktálu je  60 €

Dĺžka konzultácie trvá cca 3 hodiny.
Prebieha on-line cez ZOOM, alebo osobne v mojom ateliéri v Liptovskom Mikuláši.

Termín konzultácie si dohodneme telefonicky tak, aby vyhovoval obom stranám.

poznámka:

UMELECKÝ FRAKTÁL sa odporúča maľovať po absolvovaní minimálne jednoduchého cyklu fraktálnej kresby. Nie je to však podmienka.

PREČO ÍSŤ DO CELÉHO CYKLU FRAKTÁLNEJ KRESBY?

Dopraj si cyklus fraktálnej kresby - jazdu, akú zažila Ivetka, ktorá si prešla plným terapeuztickým cyklom:

"Keď som prvýkrát uvidela na Jankinej stránke fraktálne kresby a dozvedela som sa, že vedie terapeutický cyklus, ani chvíľu som neváhala a pustila som sa s nadšením pod jej vedením do kreslenia.

A bola to skutočná jazda, to vám poviem! Toľko nadšenia, energie, sebaspoznávania a radosti pri kreslení som nikdy nezažila!

Janka ma na celej ceste viedla veľmi fundovane a láskavo, čo ma utvrdilo v tom, že ma moja intuícia viedla správnym smerom. Spätná väzba, ktorú som po ukončení celého cyklu od nej dostala, bola pre mňa doslova šokujúca! Netušila som, ako veľa sa môžem o sebe dozvedieť a ako sa začne zrazu veľa vecí v mojom živote meniť len tým, že budem kresliť."

Ďakujem za dôveru a teším sa na zážitok, ktorý nás spolu čaká.

Nechaj sa viesť rečou podvedomia, dôveruj tomuto unikátnemu procesu a dopraj si takéto "znovuzrodenie".

Je to bezpečné a pri tom tak jednoduché a efektívne. 

 

SOM LEKTORKA FRAKTÁLNEJ KRESBY

absolvovala som:

METÓDA fraktálnej kresby AUTOPORTRÉT DUŠE ❃ UMELECKÁ fraktálna kresba ❃ ANALÝZA fraktálnej kresby ❃ FRAKTÁLNY CYKLUS pre pokročilých ❃ fraktály RUKA ZDRAVIA ❃ AUTONÓMNY korekčný cyklus

MOJE DIELA-FRAKTÁLNE MANDALY

plátno, acryl, suchý pastel, doplnky, fixátor

autor: j-s 

Tvorím mandaly fraktálnou technikou. Takéto obrazy majú svoje osobité čaro,
umocnené vyžarovanie a prekvapujúco silné účinky. Takéto diela maľujem na objednávku, alebo si môžete priamo vybrať z ponúkaných ukážok: