SI ZODPOVEDNÝ ZA SVOJU NÁLADU, PRETOŽE NÁLADA JE NÁKAZLIVÁ

Celý svet rieši otázku, ako sa môžme my ľudia navzájom fyzicky nakaziť. Nikdy nebola táto téma tak silno aktivovaná v ľudskej populácii, ako je tomu práve teraz. Chcem využiť túto atmosféru, čo panuje medzi ľuďmi na uvedomenie si zaujímavej skutočnosti. Možno toto je jedna z ciest na prevenciu voči akejkoľvek chorobe.

Ty – kto čítaš tieto riadky, dopraj si pár minúť a skús to so mnou. Skúsme sa spolu zamyslieť a pomocou svojej nálady ozdraviť svoje okolie, pretože

NIE LEN VIRUS, ale aj TVOJA NÁLADA JE NÁKAZLIVÁ

a ovplyvňuje všetkých, s ktorými sa stretneš.

Zabudni na chvíľu na strašidlo menom virus a precíť, ako sa cítiš – práve TERAZ. Uvedom si, akú máš náladu.

Tvoja nálada nie je tvoj osobný problém! Tvoja nálada sa týka všetkých v tvojom okolí!!! Tvoja nálada sa totiž prenáša! Tvoja nálada je nákazlivá viac, ako ten najagresívnejší vírus sveta. 

Ak si v pohode, radostný, zaľúbený, šťastný, celý svet okolo teba je krásny.

Ak si namosúrený, rozčúlený, vystresovaný, ak si plný strachu, ak ti je smutno, ak sa pre čokoľvek trápiš – celý svet je sivý, nebezpečný, nepriateľský.

To, aký svet vidíš cez svoje aktuálne vnútorné rozpoloženie (čiže cez tvoju aktuálnu náladu), toto všetko odovzdávaš svojmu okoliu a energeticky znižuješ alebo dvíhaš vibrácie všetkých okolo teba. POZOR – väčšinou a najsilnejšie to prenášaš na svojich najbližších – pretože blízki ľudia sú vzájomne prepojení citom menom láska. 

Poďme sa na to pozrieť zbližšia:

Každý je strojcom svojho vlastného sveta. To, čo sa ti práve deje, je dôsledok toho, čo si do priestoru vyslal pred chvíľou, pred pár dňami, pred mesiacom, pred pár rokmi. Je to tvoj vytvorený svet. Tvoje okolie nemôže za to, čo prežívaš! Prečo by to teda malo prežívať spolu s tebou?

Ak je tvoja nálada na bode mrazu, vedz, že nie si chudák, ktorého treba ľutovať. Si bytosť – človek, ktorý je zodpovedný za to, čo vyžaruje.  

OBEŤ JE PREZLEČENÁ SEBAĽÚTOSŤ A ĽÚTOSŤ JE NÁSTROJ ZLA. 

Prostredníctvom zlej nálady dávaš najavo, že ti niečo chýba. Zlou náladou na seba pútaš pozornosť a kričíš do sveta, že napr. nemáš plné zdravie, či dostatok peňazí, že postrádaš priateľstvo, alebo ti chýba láska, či hojnosť v akejkoľkvek podobe. V tom prípade sa správaš ako obeť. Buď si vedomý toho, že si v podstate takým malým ľudským „upírom“. Áno – prenášanie týchto stavov na svoje okolie nie je nič iné, len vyťahovanie energie, ktorej máš nedostatok, z iných ľudí. Obeť si berie, to čo jej nepatrí. Pozornosť, útechu, pomoc, čas a energiu od iných ľudí. Ak sa nachádzaš v roli obete, jednoducho len „vysávaš“ životnú silu od iných ľudí. Možno to znie kruto, ale je to tak. Je to vážna vec, ktorej by sa mal byť vedomý každý.

Jednoducho – každý je zodpovedný za svoj vnútorný stav – ZA SVOJU NÁLADU. 

Nálada je zrkadlo tvojho vnútorného psychického stavu. A zrkadlo zrkadlí do priestoru a času len to, čo sa postaví proti nemu. Staraj sa o svoju náladu. Uvedomuj si svoje pocity a dvíhaj sa vedome „do plusu“. Uvidíš, aké zázraky sa začnú diať.  

AKO NA TO?

Dnes už viem, že ak som zachmúrená, nemôžem k sebe pritiahnuť radostné situácie. To jednoducho nie je možné. Ak som smutná a objaví sa v mojom priestore šťastný človek, ide mi buď na nervy, alebo ma jeho radosť ešte viac zachmúri a je mi ľúto, že mne to takto nejde. Dávno som na to prišla. Všimla som si to a začala som na sebe pracovať. Pretože ja chcem byť šťastná a túžim po spoločnosti milých a veselých ľudí. Na to, aby sa mi toto dialo, dvíham si vedome svoju náladu do pohody. Ľudia, verte mi, že je to jednoduché. Ide to. Stačí si upratať myšlienky v hlave a všímať si krásne veci okolo. Otvoriť sa tomu, že chcem byť vo fajn nálade. Rozhodnúť sa pre dobrú náladu, ktorú následne prenášam aj na iných.

PRETOŽE NÁLADA JE NÁKAZLIVÁ!

… a skutočne mám teraz okolo seba viac radosti, viac príjemných situácií, viac skvelých príležitostí a viac dobrých, láskavých ľudí. Oveľa viac ako kedysi. Je ich neúrekom – tento svet je ich plný … 

Vidíš ich aj ty?

autor: j-s-š

Janka Sapietová
Som VEDOMÁ žena s dlhoročnými skúsenosťami s organizovaním podujatí. Mám v rukách kľúčik od zázračnej skrinky s korením človečenstva. Tvorím slovom, píšem básne, maľujem mandaly. Venujem sa veľa kreatívnym projektom, vedúce do hĺbky duše. Inšpirujem ľudí, ako premeniť každú chvíľu na výnimočný zážitok. Viac o mne si prečítajte TU>>
Komentáre
  1. Katarína píše:

    Prekrásny, pravdivý, vedomý článok, plný nádeje na dobrú náladu. Ďakujem Janka.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov