MANDALA NÁLADOVKA

Rozhodla som sa ukázať vám, ako sa maľuje veľmi rýchla – tzv. „Mandala náladovka“.

Čo to je?

Mandala náladovka sa tvorí bez konkrétneho zámeru. Maľujeme ju len tak od srdiečka, len tak pre radosť, len tak pre zábavu.

Niekedy však mandalu náladovku môžeme využiť aj pre vymaľovanie sa z pocitov – môžeme ju používať ako taký filter pre naše nahromadené emócie. Platí to ja pri ventilovaní negatívnych stavov, tak aj pozitívnych, pretože základom je – byť v harmónii.

Keď sme príliš šťastní, málokedy si uvedomujeme, že ani prílišné lietanie od šťastia nie je pre praktický život to pravé orechové. No a pri negatívnych stavoch (nemusí ísť priamo o depresiách) – ale aj pri pocitoch smútku, rozladenia, či melanchólii je to podobné. Isto so mnou súhlasíte, že toto veru nikto nechce zažívať. Všetky tieto nahromadené psychické výkyvy sa dajú krásne zharmonizovať maľovaním mandál. 

V inštruktážnom videu si ukážeme, ako si takúto mandalu náladovku namaľovať. Typickú pre túto očistnú techniku je to, že sa môžete úplne uvoľniť a ísť do toho s vedomím, že mandala nemusí byť tip-top, že je to len nástroj pre úľavu vašej duše. Nikomu ju nikdy nemusíte ukazovať, ale aj môžete … 

20-minútový „STEP BY STEP NÁVOD“ ako si namaľovať „mandalku náladovku“ – len tak pre radosť. Zvládne to úúúplne každý, pretože mandalka sa nedá pokaziť.

Urobte si pohodku a príjemné prostredie. Maľovať môžete podľa chuti úplne sami, alebo si k sebe zavolajte niekoho, s kým sa cítite veľmi príjemne (partner, deti, kamošku , …). Uvarte si kávičku, čaj, alebo si nalejte pohárik vínka 😉

Pred začatím si pripravte: papier, kružítko, ceruzku, tentkú fixku, gumu a pastelky … a potom si už lne pustite si tento 20-minútový „STEP BY STEP NÁVOD“, v ktorom budeme mandalkovať pekne spolu.

Som presvedčená o tom, že každá jedna mandalka bude nádherná, krásna, originálna! Navyše platí, že mandala sa nedá pokaziť. Ak sa pomýlim, zopakujem túto chybičku do kruhu ešte niekoľkokrát a … s chyby sa stáva ozdoba. Rovnako ako v živote. Všetky chyby, omyly, ťažkosti z nás vybrusujú ušľachtilý ľudský šperk. Preto s chuťou do toho:

POZOR: video si pozrite celé, nepretáčajte ho, pretože v jednotlivých fázach tvorby vstupujem s hovoreným slovom a radami ako ďalej.

mandala „Jarná nádej“, © 2020
fix, pastelky, suchý pastel, autor: j-s-š

Ak Vás láka naučiť sa tvoriť mandaly s hlbším významom (osobné, partnerské, programové, …), navštívte Školu mandalkovania a vyberte si program. Odporúčam začať on-line kurzom Moja prvá mandala.

S úsmevom a iskrou v oku

autor: j-s-š

www.MANDALKOVANIE.sk

Janka Sapietová
Som VEDOMÁ žena s dlhoročnými skúsenosťami s organizovaním podujatí. Mám v rukách kľúčik od zázračnej skrinky s korením človečenstva. Tvorím slovom, píšem básne, maľujem mandaly. Venujem sa veľa kreatívnym projektom, vedúce do hĺbky duše. Inšpirujem ľudí, ako premeniť každú chvíľu na výnimočný zážitok. Viac o mne si prečítajte TU>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov